7 sposobów promowania zdrowej zmiany w Twoim życiu

Codzienne decyzje, które podejmujesz, wpływają na to, czy utrzymujesz witalność wraz ze starzeniem się, czy też rozwijasz choroby zmniejszające życie i powodujące choroby, takie jak choroby serca, cukrzyca, nadciśnienie i udar. Możesz dokładnie zrozumieć, co musisz zrobić, aby cieszyć się zdrowszym i szczęśliwszym życiem: możesz mieć czas na ćwiczenia lub może znaleźć sposób na zmniejszenie stresu. Jest tylko jeden problem. Jeszcze tego nie zrobiłeś.

Często największą przeszkodą jest bezwładność. Prawdą jest, że niełatwo jest zmienić zakorzenione nawyki, takie jak jazda samochodem do pobliskich miejsc zamiast chodzenia, powiedzmy lub szukania pączka zamiast jabłka. Jednak stopniowe działanie na rzecz zmian zwiększa szanse na sukces. Oto kilka strategii, które mogą pomóc w uzyskaniu zdrowej zmiany w twoim życiu, bez względu na to, jaką zmianę (lub zmiany) chciałbyś wprowadzić.

Siedem kroków do ukształtowania osobistego planu

Konfiguracja twojego osobistego planu zaczyna się od ustalenia twojego pierwszego celu. Podzielić opcje, które czują się przytłaczające w małych krokach, które mogą pomóc Ci odnieść sukces.

Wybierz cel  Wybierz cel, który jest dla Ciebie najlepszy. To może nie być pierwszy cel, który według ciebie powinieneś wybrać. Ale o wiele bardziej prawdopodobne jest, że odniesiesz sukces, jeśli określisz priorytety, które są dla ciebie przekonujące i czujesz, że są osiągalne dzisiaj.

Zadaj wspaniałe pytanie.  Czy mam wielkie marzenie, które pasuje do mojego celu? Wielkim marzeniem może być maraton lub wspinaczka na górę. Wracając do szafy pełnej ubrań, które kochasz, wycinając leki na ciśnienie krwi lub grając w gry i uprawiając sport z energią ze swoimi dziećmi. Słowo dla mądrych: jeśli nie możesz wyrazić wielkiego snu, nie przejmuj się tym krokiem. Nadal możesz osiągnąć cel poprzez inne podejścia.

Wybierz swój wybór dla zmiany.  Wybierz opcję, która wydaje się bezpiecznym zakładem. Czy chcesz jeść zdrowiej, śledzić ćwiczenie, czynić skuteczniejszą dietę, łagodzić stres? Lepiej skoncentrować się tylko na jednej opcji naraz. Kiedy pewna zmiana dostosuje się wygodnie do twojego życia, możesz skoncentrować się na następnej zmianie.

Zatwierdź  Złóż pisemną lub ustną obietnicę dla siebie i jednego lub dwóch zwolenników, których nie chcesz zawieść: partnera lub dziecka, nauczyciela, lekarza, szefa lub przyjaciół. To zachęci Cię do przejścia przez trudne punkty. Bądź wyraźnie poinformowany o zmianie, którą wybrałeś i dlaczego jest to dla ciebie ważne. Jeśli jest to krok w kierunku większego celu, uwzględnij go również. Przywiązuję się do zdrowia planując świadomy spacer, dwa dni w tygodniu. 

Jest to mój pierwszy krok w kierunku osiągnięcia większego celu: wykonywać codziennie codzienną aktywność, aby zmniejszyć stres (i pomaga mi to osiągnąć kolejny cel: wykonywać półgodzinne ćwiczenia dziennie). Chcę to zrobić, bo lepiej śpię, poprawia się samopoczucie i jestem bardziej cierpliwy w stosunku do rodziny i przyjaciół, gdy odczuwam stres w moim życiu.

Przeglądaj łatwe przeszkody  Może chciałbyś spróbować medytować, ale nie możesz sobie wyobrazić, by miał na to czas. A może Twoje nadzieje na zdrowe jedzenie, jeśli jesteś głodny, gdy idziesz nocą przez drzwi lub gdy szafki kuchenne i lodówka nie są dobrze zaopatrzone w zdrową żywność.

Pomyśl o sposobach przeskoczenia przeszkód . Teraz pomyśl o sposobach przezwyciężenia tych przeszkód. Nie ma wystarczająco dużo czasu? Wstawię 20 minut przed treningiem, a przed obiadem dostanę się na 10 minut. Naga szafa zdrowych wyborów? Pomyślę o pięciu do dziesięciu zdrowych produktach, które lubię i umieszczę je na mojej liście zakupów.

Zaplanuj prostą nagrodę.  Czy jest jakaś nagroda, którą mogę cieszyć się dobrze wykonaną pracą? Na przykład, jeśli osiągniesz większość lub wszystkie swoje kwalifikacje w działaniach zaplanowanych na tydzień, możesz cieszyć się stratą pieniędzy zaoszczędzonych przez rzucenie palenia. Staraj się trzymać z dala od nagród żywnościowych, ponieważ takie podejście może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego.